Okolica

Ośrodek – Rezydencje „Dwór Zawiszy” znajduję się koło Opola (25km) w woj. opolskim.
Ośrodek położony jest na skraju miejscowości Dylaki wśród bogatych we florę i faunę lasów „Parku Krajobrazowego Bory Stobrawskie”. Okolice cechują się nie skażoną, dziewiczą przyrodą, oraz wieloma borami sosnowymi bogatymi w grzyby jagody i dziką zwierzynę. Lasy urozmaicone są pięknymi stawami i jeziorami.

Wychodząc lub wyjeżdżając od nas nie trzeba przechodzić przez drogę lub inne zabudowane tereny aby znaleźć się na łonie leśnej i wodnej natury. Na terenie samego Ośrodka znajduje się własny las i park, w tym ok. 10 km ścieżek i alei spacerowych, altany, ogrody, w tym ogrody wodne, stawy i oczka wodne.
Na naszym terenie dominuje starodrzew oraz ok. 500 gatunków roślin, drzew i kwiatów. Nasza natura jest oszołamiająca i wszechobecna, ze specyficznym uzdrawiającym mikroklimatem.
Bezpośrednia bliskość (1 km) Dużego Jeziora Turawskiego oraz pozostałych Jezior Turawskich (4 km) powoduje ciągły napływ mas świeżego i czystego powietrza.
„Duże Jezioro Turawskie” o łącznej powierzchni: 24 km kwadratowych, cechuje się wyjątkowo przepięknym położeniem: otoczone jest w całości lasami sosnowymi, posiada piaszczyste plaże oraz grupy wydmowe.
Jezioro jest też siedliskiem unikalnego ptactwa wodnego oraz najlepszym łowiskiem sandacza w Polsce.
Większość terenów brzegowych od strony naszego Ośrodka to dziewicze i dzikie zakątki gdzie rzadko można spotkać innych ludzi. (www.turawa.com.pl, www.wrotaopolszczyzny.pl)
Graniczące bezpośrednio z naszym ośrodkiem przepiękne, urozmaicone trasy spacerowe i rowerowe jak i dziewicze lasy bogate w grzyby i jagody, łąki, dzikie plaże, gaje dębowe sprzyjają również aktywnemu wypoczynkowi, w tym pieszym wędrówkom co jest urozmaicenie dla odwiedzających rodzin naszych Podopiecznych.

W bezpośrednim sąsiedztwie (10 km, -w miejscowości; Krasiejów) znajduje się również: JuraPark.
Jest to unikalny w Polsce i w Europie teren odkryć szczątków kopalnych Dinozaurów i jednocześnie najwię-kszy w Polsce Park Nauki i Rozrywki ( www.juraparkkrasiejow.pl ) z mnóstwem wyjątkowych atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

INNE ATRAKCJE w bezpośredniej OKOLICY:

 • Jura Park w Krasiejowie, Park Nauki i Rozrywki
 • Najstarszy w Europie Most Żelazny – zabytkowy żelazny most wiszący na rzece Mała Panew w Ozimku. Wybudowany w 1827 roku jest najstarszym w Europie kontynentalnej żelaznym mostem wiszącym. Restaurowany w 2014 r. : 7 km
 • Stawy Poliwoda – zespół łowisk i stawów rybnych (około 50 akwenów wodnych): 3 km
 • Promenada Turawska: liczne ośrodki wypoczynkowe oraz baru i restauracje przy Dużym Jeziorze Turawskim: \4 km
 • Jeziora; „Średnie”, „Małe” w Turawie, „Srebrne” w Osowcu: (od. 2-8 km)
 • Spływy Kajakowe na rzece Mała Panew: 7 km
 • Loty lekkim Samolotem po okolicach: 7 km

BLISKOŚĆ MIAST

 • Odległość do: Opola (Stolica Śląska Opolskiego, jedno z 3 najstarszych miast w Polsce,
  liczne zabytki, kościoły i pomniki kultury) : 25 km,
 • Ozimka: 7 km, Turawy: 8 km, Promenady przy Jeziorze: 3 km