O nas/NASZA MISJA

Preambuła:

Opieka nad bliskim i kochanym człowiekiem jest dla członków rodziny często bardzo trudnym wyzwaniem, z którym nie zawsze można się bezproblemowo i łatwo uporać, które nie jest wolne od osobistych emocji i uwarunkowań i które z czasem staje się uciążliwe i wręcz niewykonalne, szczególnie dla tych członków rodziny, którzy wykonują równocześnie pracę zawodową.

Inaczej wygląda to w przypadku przekazania opieki nad Państwa bliskimi, takim osobom, których jedyną misją jest pomoc drugiemu człowiekowi, którzy posiadają w tym kierunku nabytą wiedzę i doświadczenie oraz oddając się opiece nad Państwa bliskimi dokładają należytego i koniecznego profesjonalizmu przy zachowaniu należnej empatii, pełnym zaangażowaniu i wysokim poświęceniu.
Rezydencje „Dwór Zawiszy” jest w tym względzie szczególnie wyjątkowym i ekskluzywnym Ośrodkiem.

O nas:

Jesteśmy doświadczoną, solidną oraz sympatyczną „Drużyną Zawiszy” i staramy się jak najlepiej wykonywać naszą Misję w myśl zasady : „……na naszych słowach i czynach polegaj jak na Zawiszy”. Ponieważ: „My służymy ludziom….” – dlatego duch Zawiszy jest zawsze z nami, a więc nie możemy go zawieść.
W naszym podejściu do naszych Podopiecznych i Rezydentów rozumianym jako „służba dla ludzi”, staramy się być najlepsi, natomiast samą misję traktujemy jako „służbę nieustającą” co staramy się wyrazić w odpowiednim nastroju i estetyce naszych wnętrz, w solidności naszych działań, w empatii i w pełnym zrozumieniu potrzeb i zachowań naszych Podopiecznych jak i w jakości naszych oferowanych świadczeń.
Naszym priorytetem jest stała troska o zdrowie, komfort, bezpieczeństwo i o dobre samopoczucie naszych Podopiecznych i Rezydentów, którym pragniemy zapewnić opiekę na jak najwyższym poziomie.
W tym celu zatrudniamy tylko wykwalifikowany i w większości doświadczony personel, którego kwalifikacje zawodowe stale doskonalimy.

Misja:

Misją naszej placówki jest służenie ludziom starszym, samotnym i chorym oraz zapewnienie naszym wszystkim Podopiecznym komfortowych i godziwych warunków życia i odpoczynku w niepowtarzalnej atmosferze i w wyjątkowym miejscu. Naszą Misję pojmujemy ją jako zaszczytną „służbę dla drugiego człowieka”, jako „służbę nie ustającą” i „służbę o nieocenionej wartości”, którą to misję pełnimy w pokorze i w oddaniu.

Dlatego też jesteśmy w stanie podołać jej i wykonać ją lepiej, – jesteśmy przy tym otwarci na wszystkie Państwa konstruktywne wskazówki i uwagi, mogące pomóc nam w opiece nad Państwu bliską osobą.

Nasz Ośrodek Rezydencje „Dwór Zawiszy” specjalizuje się w stacjonarnej, całodobowej opiece nad bliskimi Państwu osobami, niezależnie od przyczyny powstania oraz konieczności i rodzaju opieki.
Dlatego też pomagamy k a ż d e m u, kto zwróci się do nas i obdarzy nas swoim zaufaniem, nie zależnie czy jest osobą starszą, samotną, chorą, niepełnosprawną lub wymagającą innej pomocy, opieki lub uwagi.
Nasze rezydencje są domem i azylem, nie posiadają jednak cech i atmosfery, (tym bardziej zapachu) jakie można spotkać w szpitalach, w wielu domach opieki całodobowej lub w innych placówkach leczniczo-opiekuńczych.
Wzorując się na Rycerskich i Szpitalnych Zakonach, prowadzonych przez braci oddanych życiu w zgodzie z zasadami chrześcijańskiej wiary i miłosierdzia, pragniemy stosować oraz przybliżyć te wspaniałe wartości naszym Podopiecznym, -wartości, które w dzisiejszej dobie niestety, zdają się dewaluować i powoli zanikać.
Staramy się i robimy wszystko w tym kierunku aby nasi Podopieczni i Rezydenci czuli się jak u siebie w domu, żeby czuli ciepło i przytulność, żeby mogli zdać się na życzliwość otaczających ich osób.

Nasze Pryncypia – „Złota Piątka“

Posiadamy doskonałą relację zoptymalizowanej ceny do wysokiej jakości świadczeń, które oferujemy. Działamy według PIĘCIU nadrzędnych Pryncypiów i Zasad, które to ZASADY są i będą zawsze naszym priorytetem. Te zasady, które określamy jako „Złota Piątka” to:

  1. DOSKONAŁA RELACJA CEN DO WYSOKIEJ JAKOŚCI ŚWIADCZONYCH USŁUG
  2. JEDNORAZOWY KONZEPT NASZYCH ŚWIADCZEŃ
  3. WYJĄTKOWA LOKALIZACJA, AMBIENTE I WALORY KLIMATYCZNE
  4. NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI WYPOSAŻENIE WE WSZYSTKICH NASZYCH DOMACH
  5. ZAANGAŻOWANY I WYKWALIFIKOWANY PERSONEL

Specjalną ofertę przygotowaliśmy dla stałych i samodzielnych Rezydentów, nie zależnie od wieku i potrzeb, również w celach ich indywidualnego kreatywnego rozwoju, – tak fizycznego jak i duchowego przy udziale nas samych oraz naszej społeczności.

Nie przerwanie inwestujemy nie tylko w naszą infrastrukturę i wyposażenie, – ale również w nas samych, w celu polepszenia jakości naszych świadczeń dla dobra naszych Podopiecznych i Rezydentów.
Z tego też względu prosimy o wyrozumiałość w przypadkach, gdyby nie wszystko było po Państwa myśli.
Jesteśmy elastyczni i pokorni w działaniu oraz otwarci na konstruktywną krytykę.
Dlatego będziemy wdzięczni i otwarci na wszelkie uwagi oraz propozycje z Państwa strony mające na celu ulepszenie naszych świadczeń.
Natura, spokój i piękno okolic otaczających nasz Ośrodek umożliwią Państwu oraz Państwa bliskim wspaniały czas, urozmaicony pobyt, relaks, wypoczynek i tym samym pogodną jesień życia.
Zapraszamy i życzymy miłego pobytu w naszych progach.


Zarząd: Rezydencje „Dwór Zawiszy”

P.S. Posiadamy również oficjalne Zezwolenie Wojewody (patrz: w zakładce Kontakt) , które umożliwia nam pełnienie naszej misji.