Nasze atuty

Nasze Rezydencje dla Seniorów oraz Domy Opieki Całodobowej znane również pod nazwą: Rezydencje „Dwór Zawiszy” posiadają Zezwolenie Wojewody Opolskiego pod numerem:
35/9423.32/2019 oraz zostały wprowadzone do Rejestru Domów Opieki Całodobowej pod nr 26.

To co odróżnia nasze Rezydencje dla Seniorów oraz prowadzone przez nas Domy Opieki Całodobowej od innych tego typu placówek w kraju, to przede wszystkim:

 1. Wysoka jakość naszych świadczeń
 2. Wysokie kwalifikacje i cechy interpersonalne zatrudnionego personelu
 3. Wyjątkowe położenie i wyposażenie Ośrodka (10 Ha na terenie leśno-parkowym, w tym: baseny zewnętrzne, basen wewnętrzny, stawy, ogrody, pomniki przyrody, SPA, restauracje, siłownie, gabinety, sale do fizjoterapii, inne)

Posiadamy doskonałą relację zoptymalizowanej ceny do wysokiej jakości świadczeń, które oferujemy. Działamy według PIĘCIU nadrzędnych Pryncypiów i Zasad, które to ZASADY są i będą zawsze naszym priorytetem. Te zasady, które określamy jako „ZŁOTA PIĄTKA” to:

 1. DOSKONAŁA RELACJA CEN DO WYSOKIEJ JAKOŚCI ŚWIADCZONYCH USŁUG
 2. JEDNORAZOWY KONZEPT NASZYCH ŚWIADCZEŃ
 3. WYJĄTKOWA LOKALIZACJA, AMBIENTE I WALORY KLIMATYCZNE
 4. NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI WYPOSAŻENIE WE WSZYSTKICH NASZYCH DOMACH
 5. ZAANGAŻOWANY I WYKWALIFIKOWANY PERSONEL

NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI WYPOSAŻENIE ORAZ WYKWALIFIKOWANY PERSONEL
W trosce o zdrowie i jak najlepsza opiekę nad naszymi Podopiecznymi, zadbaliśmy o bardzo dobrą infrastrukturę i wyposażenie w zakresie opieki medycznej i pielęgniarskiej.
Posiadamy gabinety przyjęć i gabinety zabiegowe, sale do do fizjoterapii, do masażu i do ćwiczeń fizycznych. Posiadamy nowoczesne łózka rehabilitacyjne, podnośniki osobowe, windy osobowe oraz zestawy sprzętu do intensywnej opieki medycznej.
Nasi lekarze i pielęgniarki są dostępni całodobowo na każde żądanie. System pracy naszych opiekunek jest trzy zmianowy (24 godz./dobę). Zapewniamy odpowiedni stosunek Opiekunek do Podopiecznych, tak aby sprawowana opieka stała na jak najwyższym poziomie.

WYJĄTKOWE POŁOŻENIE OŚRODKA / LOKALIZACJA.:
Jak już pisaliśmy powyżej nasz Ośrodek położony jest na skraju miejscowości Dylaki wśród bogatych we florę i faunę lasów „Parku Krajobrazowego Bory Stobrawskie”.
Wychodząc lub wyjeżdżając od nas nie trzeba przechodzić przez drogę lub inne zabudowane tereny aby znaleźć się na łonie leśnej i wodnej natury. Na terenie samego Ośrodka znajduje się własny las i park, w tym ok. 10 km ścieżek i alei spacerowych, altany, ogrody, w tym ogrody wodne, stawy i oczka wodne.
Na naszym terenie dominuje starodrzew oraz ok. 500 gatunków roślin, drzew i kwiatów. Nasza natura jest oszołamiająca i wszechobecna, ze specyficznym uzdrawiającym mikroklimatem.
Bezpośrednia bliskość (1 km) Dużego Jeziora Turawskiego oraz pozostałych Jezior Turawskich (4 km) powoduje ciągły napływ mas świeżego i czystego powietrza.
„Duże Jezioro Turawskie” o łącznej powierzchni: 24 km kwadratowych, cechuje się wyjątkowo przepięknym położeniem: otoczone jest w całości lasami sosnowymi, posiada piaszczyste plaże oraz grupy wydmowe.
Jezioro jest też siedliskiem unikalnego ptactwa wodnego oraz najlepszym łowiskiem sandacza w Polsce.
Większość terenów brzegowych od strony naszego Ośrodka to dziewicze i dzikie zakątki gdzie rzadko można spotkać innych ludzi. (www.turawa.com.pl, www.wrotaopolszczyzny.pl)
Graniczące bezpośrednio z naszym ośrodkiem przepiękne, urozmaicone trasy spacerowe i rowerowe jak i dziewicze lasy bogate w grzyby i jagody, łąki, dzikie plaże, gaje dębowe sprzyjają również aktywnemu wypoczynkowi, w tym pieszym wędrówkom co jest urozmaicenie dla odwiedzających rodzin naszych Podopiecznych.

MIKROKLIMAT:
Z uwagi na obecność potężnego i jednego z największych w naszym kraju scalonego kompleksu Borów Sosnowych nasz Ośrodek leży w strefie specyficznego i leczniczego mikroklimatu.
Już dawno stwierdzono że Bory Sosnowe są typem środowiska oddziałującym leczniczo na choroby układu oddechowego. Substancje lotne, poza silnym działaniem dezynfekcyjnym, obniżają ciśnienie krwi i wpływają tonizująco na układ nerwowy ( patrz; Wikipedia – Bory Sosnowe).
Występujące w tym środowisku lecznicze Fitoaerozole w tym duże nasycenie pozytywnym Ozonem wpływają korzystnie na ogólne samopoczucie oraz leczą nie tylko schorzenia oskrzeli, płóc, górnych dróg oddechowych ale również choroby układu krążenia.

WYJĄTKOWA ARCHITEKTURA oraz ŚREDNIOWIECZNA STYLIZACJA:
Nasz Ośrodek został w części zaprojektowany i zbudowany w stylizacji pózno-średniowiecznej.
Ze swojej strony staraliśmy się zachować charakter tej epoki w wyposażeniu części wnętrz w dbałości o każdy szczegół. Właśnie w nawiązaniu do tych pięknych tradycji historycznych zaprojektowaliśmy nasze budynki ale ich ich wnętrza w stylizacji pózno-średniowiecznej z bogatym róznorodnym wyposażeniem, również w historyczne i unikalne eksponaty. Nasze sale jadalne, sale rekreacyjne są przestrzenne i ekskluzywnie zaprojektowane z dbałością o każdy szczegół, – również na potrzeby Seniorów i osób niepełnosprawnych.

DOSKONAŁA KUCHNIA:
Jako jedni z niewielu Domów Opieki Całodobowej posiadamy własną, doskonale profesjonalnie wyposażoną i działającą kuchnię, w której zatrudniamy doświadczonych i dobrych kucharzy. Serwujemy 5 posiłków dziennie. Nasza kuchnia bazuje na tylko świeżych i w większości własnych produktach. Posiadamy własne ogrody warzywne, własną wędzarnie oraz 2 stawy rybne, z których urozmaicamy serwowane potrawy.
Oferujemy szynki oraz mięsa z własnych wędzarni oraz tylko ze sprawdzonych, lokalnych masarni.

INNE ATUTY:

 • Dla naszych jeszcze aktywnych Seniorów posiadamy własny program animacyjny, w tym wycieczki, warsztaty, programy ruchowo-aktywizacyjne w ramach terapii zajęciowej i ergoterapii, również kino, aquarobik i wiele innych atrakcji oraz programów aktywizujących.
 • W okresie letnim nasi Seniorzy przebywają głównie na zewnątrz w plenerze gdzie oddychają przez cały dzień świeżym powietrzem, korzystając z altan, pergoli, basenów, parku i tras spacerowych.
 • W okresie letnim oferujemy dodatkowo catering na zewnątrz.
 • Wielu naszych Seniorów posiada własną działkę / ogródek gdzie mogą uprawiać warzywa i kwiaty.